Zenweekend maart
Toen, Aggivessana, kwam de volgende gedachte in mij op: “Ik herinner me dat ik, gezeten in de koele schaduw van een rozenappelboom, terwijl mijn vader de Sakya aan het werk was, afstand genomen hebbend van zintuigelijke geneugten, afstand genomen hebbend van onheilzame geestestoestanden, het eerste meditatiestadium binnenging, dat vergezeld gaat van nadenken en overwegen, uit afzondering geboren is en gekenmerkt wordt door vreugde en geluk, en daarin verbleef. Zou dit de weg naar het ontwaken zijn?” Toen, vlak na die herinnering, besefte ik: “Dit is de weg tot het ontwaken!”
(Uit: Maha-Saccaka-soetra of de grote leefrede tot Saccaka. Majjhima-Nikaya – de verzameling van middellange leerredes)
Wat is de bedoeling van zenbeoefening? Dat is natuurlijk het bereiken van verlichting, ook wel bevrijding of ontwaken genoemd. In de Japanse traditie werden de begrippen satori en kensho gebruikt. Het zijn allemaal woorden voor een tamelijk mysterieus verschijnsel. Want wat is verlichting? Is het een geestelijke staat, is het een manier van kijken, een perspectief, of is het een moment van helderheid zoals we deze talloze, maar altijd te weinig naar ons idee, keren hebben gehad?
Wat we wel weten is dat al onze acties in de zenbeoefening gericht moeten zijn op verlichting. Op het vertrouwen dat een verlicht bestaan een mogelijkheid is. En op het zeer serieus nemen van ons verlangen naar een bevrijd bestaan. We hebben geen tijd te verliezen!
Daarom staan dit zenweekend in het teken van verlichting. We doen dit door middel van zazen, van daisan en in de teisho onderzoeken we verlichting zelf.
- Tijd: za 15 - 21 uur, zo 10 - 17 uur,
- Donatiesuggestie: € 50 per dag.
meld je aan